תלמידות ותלמידי כפר הנוער כנות-נעמת זכו בתחרות בינ”ל ליזמות חלל בשיתוף נאס”א

גאווה כחול לבן: תלמידות ותלמידי כפר הנוער כנות-נעמת זכו במקום הראשון בתחרות בינלאומית ליזמות חלל בשיתוף נאס”א!

התלמידים והתלמידות מישראל שילמדו את נאס”א איך לגדל צמחים על מאדים: מדובר באירוע הגמר של תכנית “המאיץ המדעי” שנלמדת בישראל ובארה”ב, ביוזמת Out Of The Box, מיזם חברתי לקידום יזמות וחדשנות בחלל. הגמר בישראל רשם רוב נשי , כאשר 55% מהמגיעות לשלב הגמר היו בנות, שהובילו מיזמים מורכבים שכללו בין היתר תכנות, עיצוב בתלת מימד וכישורי ניהול פרויקט. https://youtu.be/Tb1wM8BuC2U

בסך הכל, 11 יוזמות חלל עלו השנה לגמר התחרות הבינלאומית של המאיץ המדעי מחמישה בתי ספר בישראל ובארה”ב (כיתות ח-י). במסגרת התחרות, התלמידים הציגו את יוזמות החלל שהגו ופיתחו לאורך השנה, בפני הוועדה המקצועית נאס”א איימס. בראש ועדת השופטים עמד המדען הראשי של נאס”א איימס, ד”ר ג’ייקוב כהן. במקום הראשון, זכו תלמידי כפר הנוער כנות-נעמת: אילן קיסר, עלמה צח, אלמוג כליף, תמיר ניסים ואיבון דויטש. הם הרשימו את הוועדה המקצועית בהמצאתם Spiruspaceמתקן חכם (ניתן להדפסה בתלת ממד) לגידול צמח הספירולינה על מאדים המאפשר הפקה מקסימלית של חמצן תוך שמירה על אצת הספירולינה וערכיה התזונתיים.

“אנחנו מתרגשים ומודים על הזכות להשתתף בתחרות”, אמרו תלמידי הכפר על זכייתם במקום הראשון, “במסגרת התחרות למדנו על תחום היזמות, על החשיבות בעבודת צוות. זה פיתח בנו מיומנות לימוד חדשות, מה גם שהכרנו תלמידים מבתי ספר שונים שהפכו לחברים ואנשי מקצוע מתחום החלל”.

“זוהי התרגשות, גאווה גדולה”, סיפרה בהתרגשות חני גליצקי, רכזת תוכנית מצוינות ומדעים ומלוות התוכנית ‘המאיץ המדעי’ בכפר. “הכל התחיל בתחילת השנה, הקמנו קבוצת תלמידים רב גילאית מחטיבת הביניים והתיכון בכפר שישתתפו בתוכנית המאיץ המדעי. התלמידים חקרו את האתגרים העומדים בפני סוכנות החלל בישוב ירח ומאדים והולידו שלוש יוזמות, פתרונות אפשריים אותם הציגו בתחרות למול שופטי סוכנות החלל נאס”א איימס. לשמחתנו מבין עשרות יוזמות חלל אותם הציגו תלמידים מישראל ומארצות הברית, אחת היוזמות של תלמידי הכפר היא שזכתה במקום הראשון והיא שתשמש את נאס”א בעבודה היום יומית שלה בחקר החלל. התלמידים שלנו הגיעו לנאס”א!”.

יו”ר נעמת, חגית פאר, הוסיפה: “מקור גאווה מיוחד מהווה העובדה שהצוות הזוכה כולל שלוש בנות. נעמת מעודדת לימוד מדעים בקרב נערות ונשים וחשוב שלנערות בישראל יהיו מודלים של הצלחה והשראה ללכת בעקבותיהן”.

בתמונה: התלמידים והמורה הזוכים עם הוריהם וראש המועצה האזורית באר טוביה