שאלות ותשובות

>שאלות ותשובות

אנחנו מקבלות את כלל הפניות והשאלות הרבות שצפות בעקבות ההחלטה שפורסמה אמש לפתוח את מעונות היום לגיל הרך. אנו מבינות לליבכם, ולרצונכם להחזיר במהרה את ילד/תכם ואתכם לשגרה, אך אנו עדיין כארגון מצויות תחת נהלים והגבלות, ומבקשות מכולם להתאזר בסבלנות ובאיפוק – לכל פניותיכם  ושאלותיכם יהיה מענה! בינתיים – ריכזנו פה תמצית של השאלות המרכזיות. זכרו כי מטרתנו ושאיפתנו היא לפתוח את כלל המעונות על מנת לחזור לפעילות, ולאפשר לכם הורים יקרים לחזור לעבודה בראש שקט, כל זאת תוך שמירה על שלום הילדים והילדות היקרים שלכם, ועמידה בהנחיות משרד הבריאות וע”פ המתווה של משרד העבודה והרווחה להפעלת מעונות בשגרת קורונה.

למה לא פותחים ביום ראשון את כלל מעונות נעמת?

נעמת שואפת לפתוח במהלך שבוע הבא את כלל מעונות נעמת, תוך דאגה ואחריות לעמידה בכלל התנאים של הנחיות משרד הבריאות והמתווה של משרד העבודה והרווחה. על מנת לעשות זאת באחריות – הוחלט בארגון לפתוח את המעונות באופן הדרגתי. המעונות שידענו מראש שעומדים בכל התנאים והקריטריונים יפתחו ביום ראשון, ולאורך כל השבוע יפתחו שאר המעונות. מנהלת המעון תעמוד עמכם בקשר בנוגע למועד פתיחת המעון. עם זאת לא לכלל ההורים יינתן מענה, שכן מתווה חזרה ל”שגרת קורונה” מגביל את גודל הכיתות ל17 ילדים, ואת הצורך במבנה של המעון להכיל פעילות בקבוצות קטנות אף יותר (קבוצות של 6 בכיתות התינוקות והפעוטות, וקבוצות של 8/9 בכיתת הבוגרים).

מי קובע איזה ילדים יתקבלו מחדש למעון?

במקרה של כיתות גדולות מ17, סדר העדיפות לקבלה למעון יהיה לפי קריטריונים של משרד העבודה והרווחה בקבלה למעון סמל, המפורסמים אצלם.

מה ייעשו הורים שלא יתקבלו? איך נחזור לעבודה?

ראשית, כולנו תקווה שמציאות זו של “שגרת קורונה” תהפוך במהרה לשגרה, ונוכל להחזיר את המעונות לפעילות מלאה וכסדרה, כל זאת בהתאם להנחיות של משרד הבריאות ולהחלטות הממשלה המשתנות תדיר. אנו תלויות בכך.

עם זאת, במקרים בהם יש במעון נעמת אחר מקום לילדים נוספים, ניתן יהיה לשבץ את ילד/תכם במעון זה, ללא בירוקרטיה מיותרת.

לכמה זמן המתווה המדובר?

אנחנו לא יודעות. החלטות הממשלה, ומשרד הבריאות משתנות תדיר. כולנו תקווה כי במהרה יחזור כלל המשק, וכלל מערכות החינוך לפעילות מלאה וכסדרה.

במידה והחלטנו לחכות, ורוצים להחזיר את ילד/תנו בהמשך, האם יישמר לנו מקום במעון?

במידה ויהיה מקום פנוי בכיתה אליהם בנ/תכם שייכ/ת. מכוון ואנו מוגבלים בכמות הילדים אותם אנו יכולים לקלוט, לא נוכל “לשמור מקום”.

מה בנוגע לתשלומים? אם אני לא במעון- יחייבו אותי? וכמה? מה עם החזרים על חודש מרץ?

מכוון ואנו בשלבי היערכות, החלטנו בארגון לא לבצע גבייה על חודש מאי. לקראת סוף החודש, שנבין מיהם הילדים שחזרו למעונות, נחייב בהתאם למה שקרה בפועל, תוך התקזזות עם חודש מרץ.

לילד שלי קשה להסתגל, האם יהיה לו את אותו צוות כבעבר?

אנו עושים את מירב המאמצים שהצוות יהיה הצוות המוכר במעון. עם זאת ישנן אילוצים כגון עובדות בעלות מחלות רקע, העברת עובדות בין מעונות על מנת להעמיד צוותים מלאים אשר עומדים בתנאי המתווה, וכן הלאה. מנהלת המעון תעדכן אתכם מראש על זהות צוות המעון בשגרה החדשה.

מה יקרה אם נחזור לפעילות, ושוב המשק יחזור ל”הסגר”?

אנו מקוות מאוד שזו לא תהיה המציאות, אבל לא צופות את הבאות, כמובן שנפעל בהתאם להנחיות, תוך אחריות מרבית ודאגה לשלומם הן של הילדים היקרים שלכם, והן של עובדות נעמת המסורות. ההחלטות בנוגע לכלל הנושאים (צוות, תשלומים, וכן הלאה) יותאמו – ואתם תעודכנו בהתאם ובהקדם.

לשאלות נוספות – אנו זמינות בקו החם להורים בטלפון 050-2030862

או במייל hagilharach@naamat.org.il