יושבת ראש נעמת

>>יושבת ראש נעמת

חגית פאר נבחרה ע”י מרכז נעמת לכהונת יו”ר הארגון באפריל 2019.

פאר היא תושבת להבים שבנגב, נשואה ואם ל-2 ילדים. בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח, החלה לימודי תואר שני במנהל עסקים בתכנית המנהלים של אוניברסיטת בן גוריון.

כהנה כיו״ר נעמת נגב מאוחד משנת 2012, וכרכזת פעילות ארצית של סיעת עוגן בהסתדרות בין השנים 2009-2012.

טרם תפקידיה בהסתדרות ובנעמת, כיהנה פאר כמנהלת לקוחות אסטרטגיים בחברת בזק בינלאומי, ולתפקיד זה היא מביאה עמה פעילות חברתית ציבורית ענפה, לצד ניסיון במגזר העסקי.

פאר מאמינה שתפקיד יו”ר נעמת הינו בעל משמעות לאומית, תפקיד שטומן בחובו מאבק על פניה של החברה הישראלית, אליו צריכים להיות שותפים לא רק נשים אלא גם גברים.

בכוונתה של פאר לקדם שוויון מגדרי מלא – בראש ובראשונה בשוק העבודה. היא סבורה כי פערי השכר בין נשים וגברים בלתי נסבלים, אין מספיק נשים בתפקידים בכירים – לא במגזר הפרטי ולא במגזר הציבורי ובכוונתה לקדם ולהוביל מאבקים רבים: הקטנת נשים, החפצתן, הדרה והדתה.

אמונתה של פאר היא שיש להילחם על זכותן של נשים להיות מי שהן, ושהמפתח לשוויון מגדרי מצוי בשוק העבודה: עצמאות כלכלית תאפשר לנשים את חופש הבחירה. מנקודה זו, תפעל פאר, בין היתר, על מנת להגיע למקומות העבודה הגדולים ולהציע לנשים העובדות שם לקחת חלק בקורסי הכשרה והעצמה בכדי לעודד מנהיגות נשים ושילובן בתפקידים בכירים.

במקביל תפעל נעמת בראשותה לשינוי נורמות המעסיקים לפיהן נשים הן האחריות על טיפול הילדים ולכן פחות ראויות לקידום, בכך שתדרוש ממעסיקים לאפשר גם לגברים לקחת חלק פעיל בהורות פעילה.

נעמת, בראשותה של פאר, תפעל כדי להגיע לנשים צעירות וזאת על מנת שיוכלו לבנות את עתודת ההנהגה הבאה של ישראל.