מהי נעמת

>אודות נעמת

נעמת, תנועת הנשים הגדולה בישראל, היא מלכ”ר, שמטרותיו לקדם את מעמד האישה בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית לקראת השגת שוויון בין המינים במשפחה, בעבודה, בחברה ובכלכלה.

נעמת, תנועת הנשים חברות ההסתדרות, נוסדה  בשנת 1921 תחת השם “מועצת הפועלות”, על ידי חלוצות העלייה השנייה והשלישית, אשר בער בהן הצורך להתארגן, משום שלא זכו להכרה ולייצוג במוסדות הקיימים, והן קופחו על אף היותן שותפות מלאות בעבודה.

מראשית הקמתה הפעילה “מועצת הפועלות” מערכת חינוכית לתמיכה באם העובדת ובילדיה, שהלכה והתרחבה, וב-1930 התארגנה כיחידה נפרדת בשם“ארגון אימהות עובדות”. ב- 1976 אוחדו כל הפונקציות למערכת אחת תחת השם נעמת (נשים עובדות ומתנדבות). נעמת היא תנועת שטח פוליטית רב מפלגתית, שבראשה עומדת יו”ר התנועה, שנבחרת אחת ל-5 שנים. כל חברות ההסתדרות הן חברות בנעמת, ומקיימות מידי 5 שנים בחירות לראשות התנועה ולמוסדותיה. נעמת פרושה בכל הארץ – מדן ועד אילת – באמצעות 30 מרחבים. בראש כל מרחב עומדת יושבת ראש נבחרת.

בשנת ה- 60 למדינת ישראל הוחלט להעניק את פרס ישראל לתנועת נעמת, בשיתוף עם ארגוני הנשים ויצו ואמונה, על תרומתם המיוחדת לחברה הישראלית.