פרח
פרח
פרח
פרח
מעונות ובתי ספר נעמת תנועת נשים עובדות ומתנדבות
פרח
פרח
פרח
מעונות ובתי ספר אודות המעונות מעונות רב תכליתיים

מעון רב תכליתי
 
מעון רב תכליתי הוא מעון יום אינטגרטיבי לילדי אמהות עובדות לילדים המופנים ע"י שירותי הרווחה. המעון הרב תכליתי מטפל בילדים בגילאים 3 חודשים  עד 6 שנים, במצב של סיכון ופגיעות וכן מטפל בבני משפחותיהם.
                                
מטרת המעון היא לקטוע את מעגל המצוקה הבין-דורית של משפחות לילדים במצבי סיכון, פגיעות וסכנה בגיל הרך, ובתוך כך לשפר את היחסים בין הילדים לבין הוריהם. הטיפול במעון מכוון הן לילדים הן להוריהם. מטרת הפעילות במעון הרב תכליתי היא לאפשר לילדים ולמשפחות להתנסות בחוויות חיוביות במסגרת של "משפחה מורחבת". המעון הרב תכליתי הוא נגיש, ומהווה בית פתוח להורים, השותפים לקביעת התוכנית ולעשייה.
   
המעון פועל מ- 7:00 בבוקר ועד 19:00 בערב. המסגרת היא גמישה ושעות השהות של כל ילד נקבעות בהתאם לצורך ולתכנית הטיפולית. בשעות הצהריים מצטרפים ילדים בני 3-6 שנים, מגנים בקהילה, שנזקקות למסגרת נקבעה ע"י שירותי הרווחה.
   
נעמת מפעילה 23 מעונות רב תכליתיים בכל רחבי הארץ. במהלך שנה"ל תשס"ו השתתפו 4 מפקחות של נעמת  בהכשרה לממונים על מעונות רב תכליתיים מטעם משרד הרווחה והאגף לשירותים חברתיים ואישיים, ובתשס"ז מונו כמתאמות בין נעמת לרווחה.
בימים אלה מוקם פורום של מנהלות מעונות רב-תכליתיים, שילווה את בנייתה של תכנית ייחודית לתמיכה בילדים בסיכון ובהוריהם.
 
 


הנהלת רשת המעונות לגיל הרך בנעמת:
טלפון: 03-6921971/2, פקס: 03-6050642, דוא"ל meonot@naamat.org.il
 
אלקטרו קידום אתרים  |  ICS בניית אתרים © כל הזכויות שמורות לנעמת - מחלקת הסברה ודוברות