פרח
פרח
פרח
פרח
מעונות ובתי ספר נעמת תנועת נשים עובדות ומתנדבות
פרח
פרח
פרח
מעונות ובתי ספר הטור של יעל ארוחה כערך חינוכי

ארוחה כערך חינוכי

 

האכילה הינה פעילות הנעשית בקביעות ובעקביות מספר פעמים ביום, וכל החושים נוטלים בה חלק. אנו רואים את זמן האכילה, (ארוחה) כיחידת לימוד שבה ניתן לטפח את ארבעת תחומי ההתפתחות של הילד: הפיזי, הרגשי, החברתי והשכלי.

התחום הפיסי-מוטוריsmiles

בזמן האכילה הילד מניע את הידיים, הפה והלסת. לועס, בולע, טועם, מריח, רואה, שומע וממשש את מרקם המזון. זו הזדמנות חשובה מאוד להתנסות בתיאום בין העין לבין היד - קואורדינציה. הפעוט לומד להתאים את תנועות הפה לסוג המזון.

התחום הרגשי - אמוציונלי

האכילה הינה יצרית קיומית. המגע עם האוכל צריך להיות חוויתי ונעים. על ידי כך אנו מעדנים את יצריות הילד ומובילים אותו לדפוסי חיים המקובלים בתרבותנו.

התחום החברתי

הילד נולד עם יכולת ליצור קשר, אותו הוא לומד להפוך למגע חברתי. הישיבה בצוותא עם החברים ליד השולחן נותנת הזדמנות לפיתוח של סבלנות ואיפוק, לימוד נימוסי שולחן ורכישת הרגלי אכילה נאותים.

התחום השכלי- קוגנטיבי

מושגים נלמדים בגיל הרך על סמך התנסויות חושיות. לכן, בזמן הארוחה, קיימים הרבה גורמים המזמינים גירויים חושיים שבאמצעותם ניתן לשוחח עם הילד על שמות מצרכי מזון, ומושגים הקשורים לטעם, ריח, מרקם המזון ומילים הקשורות לתהליך האכילה.

הקניית הרגלי אכילה בכיתות

לצוות החינוכי במעון אחריות בבניית הרגלי אכילה נבונים שיביאו לגדילה והתפתחות תקינים.

אנו מקפידים על הרגלי אכילה תואמים להרגלי האכילה הביתיים יחד עם חשיפה למזון חדש ומגוון. מעורבות המחנכות ושלוותם בשעת הארוחה תורמים ליצירת אווירה נעימה. ההתייחסות שלהן למזון המוגש, הבעת פניהן, התיווך המילולי בו הן מלוות את ההגשה, הם שהופכים את הארוחה למפגש חינוכי, המהווה בסיס להרגלי שולחן ואכילה נאותים.

 כדי לבסס את הרגלי האכילה של הילדים במעון אנו מקפידים ליצור תנאים טובים ומתאימים לארוחה כבר בכיתת התינוקות, חשוב לזכור כי המגע האישי של המטפלת עם התינוק משמעותי וחשוב. כדי לשמור על ריכוז התינוק באוכל, אנו מארגנים את הסביבה החינוכית בצורה יעילה. לתינוק חשובה הקביעות הטקסית - ישיבה ליד השולחן, לבישת הסינר, קבלת הצלחת עם פריט מזון אחד תוך הזכרת שמו. תחילה יאכל התינוק בידיו, ימרח על השולחן ועל עצמו. כאשר המחנכת רואה כי שליטתו בשריריו טובה והתאום בין היד והעין יעיל, היא מוסיפה את הכפית. בשעת הארוחה מרבה המחנכת לעודד ומשתמשת בתיווך מילולי.

לפעוטים מגיל שנה וחצי עד שלוש אנו מקפידים לקבוע מקום ישיבה קבוע ליד השולחן ולטפח מיומנות אכילה בצורה עצמאית באוכל מוצק  וגם באוכל נוזלי. בשלב זה המחנכות  מחזקות את התיווך המילולי בשמות המאכלים ומעודדות כל הצלחה עצמאית. שעת הארוחה מזמנת למחנכות היכרות עם מושגי לשון הקשורים לשמות המאכלים, הטעמים והמרקמים השונים של המזון. בהמשך משתתפים הילדים בעריכת השולחן לפני ואחרי האוכל. כך אנו מוסיפים נדבך נוסף לעצמאותו ולאחריותו של הילד. שיחה שקטה מוסיפה לאווירה הנעימה ליד השולחן.

 

במעון מקבלים הילדים 75% ממזונם היומי ולפיכך אנו מקפידים על הרכב המזון וטריותו. סל המזון והתפריטים נבנו על-פי החוברת "לאכול ולגדול" שפורסמה על-ידי משרד הבריאות ו"אשלים" .

מצ"ב החוברת לאכול ולגדול ומצגת של מתכונים שנכתבה על-ידי המבשלת מימי במעון עופרים בשוהם. במצגת זו מפורטים מתכונים של חלק מהמאכלים של ילדי המעון על-פי המלצת משרד הבריאות.

http://www.health.gov.il/Download/pages/eatandgrow.pdf

 

 
אלקטרו קידום אתרים  |  ICS בניית אתרים © כל הזכויות שמורות לנעמת - מחלקת הסברה ודוברות