פרח
פרח
פרח
פרח
מעונות ובתי ספר נעמת תנועת נשים עובדות ומתנדבות
פרח
פרח
פרח
מעונות ובתי ספר הטור של יעל תפיסה חינוכית במעונות

 
 
הורים יקרים,

 

יום יום אתם מפקידים את ילדיכם בידינו, במעונות היום שלנו בכל רחבי הארץ,

 והופכים אותנו לחלק בלתי נפרד ממשפחותיכם, ומחינוך ילדיכם. אנו מודים לכם על האמון שאתם נותנים בנו.

 

בטור זה אפרוס בפניכם סוגיות ותיאוריות בנושא חינוך וטיפול בילדים מגיל חצי שנה עד ארבע שנים מתוך נסיון שנצבר במהלך השנים בהן התחנכו אלפי פעוטות במעונות היום של נעמת.

בטור הנוכחי אציג בפניכם את התפיסה החינוכית שלנו לגבי התוכנית החינוכית במעונות נעמת.

 

אנו מאמינים שתחילת דרכם של הילדים במעון מעצבת את יחסם ללמידה ולתהליכיה, למערכת החינוך הפורמלית, לחברה ולערכיה. בשלב זה מוטמעת מערכת העמדות – אמונות, דעות והתנהגויות – שיאפיינו את הילדים בהמשך דרכם כלומדים וכבוגרים.

לפיכך חובתנו לתת הזדמנות שווה לכל ילד לטפח את יכולתו להסתגל לחברה בה יבחר לחיות.

המעון מהווה בית שני של הילד ועל כן עלינו להקפיד על רמה גבוהה של חירות ויכולת בחירה בתוך הפעילויות הרבות במעון. לפיכך, הוקדשה מחשבה רבה לכל שעה שמבלה הילד במעון מהימים הראשונים לקליטתו ועד לפרידתו מהמעון, תוך דאגה לקידומו ולהתפתחותו.

בהתאם לכך מוטמעת במעונות שלנו תוכנית חינוכית איכותית שפותחה על-ידי צוות מקצועי ומיומן המתמחה בגילאי לידה עד שלוש.

הסביבה החינוכית מהווה הרקע לפעילותם של הילדים והיא מותאמת לשלבי התפתחותם. יום הפעילות במעון בנוי מרצף של יחידות פעילות שחוזרות על עצמן במהלך השבוע. הקביעות עוזרת לילדים להתמצא, ומאפשרת להם לתעל את כוחותיהם לפעילות עצמה ולהפיק ממנה את המיטב. סביבה מוכרת הופכת לתשתית יציבה שעליה ניתן לבנות נדבכים נוספים.

התוכנית החינוכית במעונות שלנו היא רב תחומית ומתייחסת למגוון תחומי חייהם של הילדים.

התוכנית בנויה ממעגלים ספירליים שהולכים וגדלים בהתאם להתפתחות הילדים ובהתאם להתרחשויות בסביבה הקרובה לילד.

מעונות היום של נעמת מקפידים על שילוב ה- Care (הזנה, ניקיון, נוחות פיזית, התלבשות, אחריות אישית) שהפך עם השנים לחלק בלתי נפרד מהחינוך האינטלקטואלי, הרגשי-חברתי והערכי.

הארוחות במעון הינן חלק אינטגרלי של התוכנית החינוכית. במטבח המעון מכינה המבשלת את שלוש הארוחות היומיות: בוקר, צהריים ומנחה. המבשלת והצוות עוקבים אחר הילדים בשעות האוכל ומשגיחים שהמזון יהיה ערב לחיכם והכמויות מספיקות. הארוחות מתוכננות בשיתוף עם משרד הבריאות וכוללות את כל אבות המזון בכמויות המתאימות, כדי להבטיח צמיחה וגדילה של הילדים

 
אלקטרו קידום אתרים  |  ICS בניית אתרים © כל הזכויות שמורות לנעמת - מחלקת הסברה ודוברות