פרח
פרח
פרח
פרח
יעוץ משפטי פלוס נעמת תנועת נשים עובדות ומתנדבות
פרח
פרח
פרח
יעוץ משפטי פלוס הזכות להיות שווה

הזכות להיות שווה
החתירה לקידום מעמד האישה ולשוויון ההזדמנויות לנשים בכל תחומי החיים, היא אבן יסוד בפעילותה של נעמת מיום הקמתה. הדרך לשיוויון בין המינים היא דרך ארוכה, המושתתת על חינוך, הגברת מודעות, חקיקה ואכיפה. אחת הזירות העיקריות בהן מתנהל המאבק הוא הזירה המשפטית.
 
פעילותה של נעמת בכל הליכי החקיקה הנוגעים לקידום מעמדן של נשים ואמהות בישראל הינה פועל יוצא של הנעשה בשטח. 
נעמת מציעה מגוון שירותים לאישה ולמשפחה ומפעילה כיום כ-  30 לשכות בפריסה ארצית, העוסקות בייעוץ ובליווי בתחומים: דיני עבודה (פיטורין בהריון, אפליה בשכר, בקידום, בקבלה לעבודה ובתנאי הפרישה, הטרדה מינית), דיני המעמד האישי (נישואין, גירושין, מזונות, משמורת ילדים, היבטים משפטים של אלימות במשפחה, אפוטרופסות), עריכת הסכמים שונים (הסכמי גירושין, הסכמים לחיים משותפים, הסכמי ממון, הסכמי הורות וצוואות) וייעוץ למשפחות שכולות .
 
הניסיון המצטבר בלשכות המשפטיות של נעמת מטיפול באלפי פניות של נשים ממקד ומאתר את הנושאים המחייבים שינוי ומהווה בסיס ליוזמות חקיקה בתחומים השונים של מעמד האישה.
 
הלשכות המשפטיות במספרים:
 ב-30 לשכות משפטיות ובכללן 5 מרכזים לזכויות האישה בתל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, ופתח תקווה, ניתן במהלך חמש השנים מ- 2002 ועד 2007 יעוץ משפטי ללמעלה מ-50,000 נשים בדיני משפחה ועבודה.
 
מ- 2002 ועד 2007 נערכו מאות הסכמים מסוגים שונים בדרך של גישור ומו"מ ובכללם הסכמי גירושין והסכמים לחיים משותפים.

מ- 2002 ועד 2007 התקיימו כ- 3000 פגישות של יעוץ משפחתי.
 
מ- 2002 ועד 2007 טופלו למעלה מ-500 משפחות שכולות של חללי צה"ל ובכלל זה הוכנו צווי ירושה לחיילים וצוואות לאלמנות ולהורים השכולים.
 
מ- 2002 ועד 2007 ניתנו כ-150 הרצאות במקומות עבודה בנושאים שונים הנוגעים למעמד האישה ובכלל זה זכויות נשים בעבודה, מניעת הטרדה מינית זכויות נשים במשפחה, מניעת אלימות במשפחה וענייני ירושה.
 
עורכות הדין של נעמת לקחו חלק פעיל בישיבות ועדות הכנסת בכל הנושאים הנוגעים למעמד האישה, ניסחו הצעות חוק, הגישו ניירות עמדה של נעמת והיו שותפות לקידומן של עשרות הצעות חוק בתחומים שונים הקשורים לקידום מעמד האישה בחברה, בעבודה ובמשפחה וכן להגנה על שלומה ובטחונה. 
 
 


הלשכה המשפטית המרכזית בנעמת:
טלפון: 03-5254422, פקס: 03-5254423

 

 

 
 

 
אלקטרו קידום אתרים  |  ICS בניית אתרים © כל הזכויות שמורות לנעמת - מחלקת הסברה ודוברות